Еластографія

//Еластографія

Еластографія

Еластографія — сучасна УЗД-технологія, що дозволяє досліджувати жорсткість і еластичність тканин. У режимі еластографії підвищується точність діагностики вузлів, вузлових утворень та інших патологічних процесів до 85-95%. Дослідження відрізняється неінвазивністю, високою точністю і об’єктивністю, є комфортним і без шкоди для пацієнта.

В основі еластографії лежить той принцип, що всі тканини людського організму мають певну щільність. Наприклад, здорові тканини мають високу еластичність, в той час як наявність патологічних змін в десятки разів підсилює жорсткість тканин. Спеціаліст, який проводить еластографію, оцінює пружність тканин за допомогою кількісного та якісного аналізу колірних еластограм. Також оцінюється кратність збільшення патологічних змін у відношенні до здорової тканини.

Еластографія дозволяє диференціювати злоякісні утворення від доброякісних і тим самим знизити кількість діагностичних пункцій. За допомогою еластографії можна виявити онкологію на ранніх етапах розвитку!

Еластометрія дає лікареві можливість, не вдаючись до пункції, визначити наявність фіброзного процесу в тканинах і його стадію, відстежити динаміку патологічних змін, оцінити ефективність проведеного лікування і т.д.

Види еластографії

Компресійна еластографія — метод якісної оцінки пружних властивостей тканини. Досліджує жорсткість тканин шляхом натискання на них спеціальним УЗ-датчиком. Ступінь деформації тканини при механічному натисканні допомагає визначити щільність новоутворення. За результатами діагностики формується колірна картограма еластичності.

Цей вид застосовується щодо тканин, близько розташованих до шкіри (лімфовузли, щитовидна і молочні залози). Дослідження дозволяє виявляти і диференціювати на ранній стадії злоякісні і доброякісні утворення, що розрізняються в кілька разів своєю жорсткістю.

Еластографія зсувної хвилі. Вид дослідження заснований на поперечному акустичному імпульсі, який використовується для створення зсувних хвиль. Вимірявши швидкість поширення зсувної хвилі, фахівець отримує кількісну оцінку жорсткості тканини.

Метод дає більш високу якість еластограми і допомагає оцінити жорсткість таких внутрішніх органів, як селезінка, підшлункова залоза, печінка, органи малого тазу, передміхурова залоза. Така техніка дозволяє визначити ступінь жорсткості новоутворень будь-якої локалізації. Еластографія зсувною хвилею дозволяє виявити більш ранні зміни при таких захворюваннях, як цироз печінки, гепатит, панкреатит, запальний набряк в м’язах тощо.

Як проводиться еластографія

За відчуттями еластографія не відрізняється від звичайного УЗ-дослідження і не вимагає особливої ​​підготовки.

На досліджувану ділянку встановлюється датчик, створюється мінімальний додатковий тиск і оцінюється зміна частоти. На екрані монітора з’являється колірна картограма з подальшою оцінкою якісних і кількісних показників. Через різну еластичність неоднорідні ділянки тканини скорочуються і потім повертаються в початкове положення в різний час.

Жирові і м’язові тканини досить м’які і пластичні, вони швидше стискаються і швидше набувають первинний вигляд. Фіброзні вузли і утворення більш жорсткі, гірше стискаються і повільніше розправляються.

Сканер зчитує інформацію про зміну в жорсткості тканин, фарбуючи їх, диференціює здорові і уражені ділянки за допомогою певних кольорів.

Синій колір відображає найщільніші (жорсткі) тканини, червоний — менш щільні тканини, зелений колір показує здорові, більш м’які тканини

By |2019-05-15T20:52:38+02:00Май 15th, 2019|Медицина|0 Comments

Leave A Comment

пять × 3 =