Холтер ЕКГ — це портативний медичний прилад, що застосовується для реєстрації електрокардіограми протягом доби з тим щоб зібрати, проаналізувати отриману інформацію і виявити можливі порушення. Термін «холтер» більш поширений в розмовній мові, класичний науковий термін — добовий монітор ЕКГ за Холтером або в разі, якщо використовується розширений функціонал, — добовий монітор артеріального тиску і ЕКГ за Холтером.

Холтер: контроль і аналіз роботи серця На пацієнта, в спеціальному чохлі кріплять холтер і накладають електроди. Лікарі часто вживають фразу «повісити холтер» або «зробити «холтер», маючи на увазі те, що прилад буде використовуватися протягом 24 годин, амбулаторно, в звичайних для пацієнта умовах життя — вдома, на роботі, під час нічного сну.

Пацієнтів просять прилад не мочити, а в іншому вести звичний спосіб життя.
Такий процес зняття показань називається холтерівським моніторуванням, названий на честь американського вченого-дослідника Нормана Дж. Холтера, вперше застосував в 1961 році цю методику.

Добове моніторування артеріального тиску (ДМАТ)

Одним із найкращих способів побачити об’єктивну картину є проведення добового моніторування артеріального тиску (ДМАТ). В ході цієї процедури пацієнт протягом доби носить на тілі спеціальний прилад, що фіксує показники артеріального тиску в умовах, максимально наближених до природних. За результатами дослідження лікар отримує всю необхідну інформацію для того, щоб підтвердити або спростувати факт наявності гіпертонічної хвороби або симптоматичної артеріальної гіпертонії (підвищення тиску, викликаного тим чи іншим захворюванням).

Ще одним корисним застосуванням ДМАТ може бути контроль лікування пацієнтів з уже діагностованою гіпертонічною хворобою. В цьому випадку під час процедури вони продовжують приймати ліки.

Іноді ДМАТ проводиться одночасно з холтерівським моніторуванням ЕКГ. Таке комбіноване дослідження значно розширює можливості діагностики серцево-судинних захворювань.


увеличение груди  — надо узнать стоимость